II. Árpád Párlat Koktélversenyre
2024.03.04.
A Magyar Értéktár részévé vált a Csabai Kolbászfesztivál. A fesztivál programjában idén is a hagyomány ápolás, és csabai kolbász hírnevének az öregbítése van a középpontban. Mindemelett koncertek is fontos szerepet kapnak: népszerű fellépők váltják egymást a Csabai Kolbászfesztivál színpadjain.
Idén ismét csütörtöktől (október 19-től) vasárnapig (október 22-ig) tart majd a fesztivál. A kezdetekor, és most is az a legfontosabb a csabaiságnak, a Békéscsabához kötődésnek az erősítése. Ugyanilyen fontos a kolbász készítésnek a hagyománya, amely egy olyan értéke Békéscsabának, amit érdemes hosszútávon a városmarketing részévé tenni.
A Csabai Kolbászfesztiválnak minden évben van vendég városa, korábbi években egy külföldi, és egy belföldi település kapott bemutatkozási lehetőséget:
október 19-22. (csütörtök - vasárnap)
A fesztivált a korábbi évekhez hasonlóan a Békéscsabai sportcsarnoknál rendezik meg, azonban idén nagyobb területen lesz, 2 nagy sátorral, és 2 nagy színpaddal.
Évek óta emelkedik a kolbásztöltő-versenyre jelentkező csapatok száma, szombaton már több mint 750 csapat méri össze a tudását.
A szárazkolbászok versenye is töretlen népszerűségnek örvend, az előzetes jelzések alapján közel kétszáz nevezést várnak.
A vasárnapi töltött káposzta főző verseny egyre nagyobb érdeklődésre tart számot.
Csabai Kolbászfesztiválon is az lesz a kolbászkirály, aki a nemzetközi szárazkolbászversenyt nyeri. Ez lesz az első versenyszám október 19-én délelőtt a városi sportcsarnok területén, a Mokry Sámuel Sátorban.
Békéscsabára érkezik a Quimby, a Halott Pénz, Tankcsapda, a Wellhello, a Punnany Massiff, a Magna Cum Laude, a Budapest Bár, de itt lesz Kasza Tibi, a Margaret Island, és a Honey Beast is.
A vasárnapi családi napon 50%-os kedvezménnyel vásárolható meg a hurka, kolbász - valamint rengeteg gyermek programmal várják a kilátogatókat.
Jegyeket a www.csabaikolbaszfesztival.hu/jegyvasarlas oldalon vásárolhattok 2 000.- Ft-os ártól.
A fesztivál részletes programja www.csabaikolbaszfesztival.hu oldalon érhető el.
Október 19. csütörtök
Mokry Sámuel Sátor
10:00-12:00: Nemzetközi Szárazkolbász verseny - közel 200 szál szárazkolbász
13:00-17:00: Antovszki Band
17:00-17:40: Magyar Örökség és Prima Primissima díjas Csillagszeműek Táncegyüttes
17:40-18:00: ifj. Mahovics Tamás, a békési Belencéres Néptáncegyüttes szólistája
18:00-19:00: A Fesztivál ünnepélyes megnyitója - A Nemzetközi Szárazkolbász Verseny eredményhirdetése
19:00-19:30: Kommuri Performance Troupe (Ausztrália Aboriginal)
19:30-19:50: Fővárosi Nagycirkusz meglepetésműsora
21:30-23:00: TANKCSAPDA élő nagykoncert
23:30-02:30: Metzker Viktória, Jackwell
Csarnok
10:00-18:00: Közlekedési élményprogramok ( Tóbiás és Balambér), Bábika Játszóház - kézműves foglalkozás és népi játszótér
Munkácsy sátor
09:00-17:30: Silver zenekar
10:00-12:00: Ifjúsági Kolbászkészítő Verseny 250 csapat ingyenes részvételével - a színpadon kolbászgyúró-bemutató
15:00-16:00: Ifjúsági gyúrás eredményhirdetése
18:00-19:00: Over3
20:00-21:30: KASZA TIBI
22:00-00:00: PARNO GRASZT ÉS SZIROTA JENNIFER
00:00-02:00: Buli a Parno Graszttal és Szirota Jenniferrel
Disznótoros helyszín
12:00: Disznóvágás-bemutató, Kolbászklub
14:00: Disznóvágás-bemutató, Kolbászklub
Szabadtéri színpad
11:00: Zene CD-ről
15:00: A Csabai Kolbászklub tombolasorsolása
16:00: „A holnap hőse” – Illúzió Zéró Zenekar - Gyula
17:00: Waste of Skin
Október 20. péntek
Mokry Sámuel Sátor
09:00-16:00: Mediterrán zenekar
11:00-13:00: Nyugdíjasok, civil szervezetek , nagycsaládosok és hátránnyal élők támogatott gyúróversenye
16:00-17:00: Gyúróverseny eredményhirdetés
17:30-19:00: VARGA VIKTOR
20:30-22:00: MAGNA CUM LAUDE
22:00-23:30: Dandee, Dj. Hlasznyik
23:30-02:30: Szecsei, Andro
Csarnok
10:00-18:00: Bábika Játszóház - kézműves foglalkozás és népi játszótér
Munkácsy sátor
13:00-18:00: Bibuczi Zenekar
19:00-20:30: SOULWAVE
22:00-23:30: HALOTT PÉNZ
00:00-01:30: 3+2 ZENEKAR
Disznótoros helyszín
10:00: Disznóvágás-bemutató, Csabai Kolbászklub
13:00: Disznóvágás-bemutató, „Csabai családi disznóvágás”
Szabadtéri színpad
10:00: Zene CD-ről
15:00: A Csabai Kolbászklub tombolasorsolása
15:30: Örökség
16:30: Zárás
Gourmet Bistro VIP sátor
18:00-22:00: Acoustic Planet
22:00-23:00: PARNO GRASZT ÉS SZIROTA JENNIFER
23:00-04:00: Dj. Hlasznyik
Október 21. szombat
Mokry Sámuel Sátor
08:00-18:00: Silver zenekar
10:00-12:00: Nemzetközi Kolbászkészítő Verseny 750 csapat részvételével
17:30-18:00: Koomurri Performance Troupe (Ausztrália Aboriginal)
18:00-19:00: A nemzetközi kolbászkészítő verseny eredményhirdetése
21:00-22:30: QUIMBY
23:00-03:00: PESTY PARTY SHOWBAND
Csarnok
08:00-22:00: Antovszki Band
10:00-12:00: Nemzetközi Kolbászkészítő Verseny 750 csapat részvételével
18:00-19:00: A nemzetközi kolbászkészítő verseny eredményhirdetése
19:30-22:00: Antovszki Band
Munkácsy sátor
08:00-17:00: Mediterrán zenekar
10:00-12:00: Nemzetközi Kolbászkészítő Verseny 750 csapat részvételével
18:00-19:00: A nemzetközi kolbászkészítő verseny eredményhirdetése
19:00-20:30: MARGARET ISLAND
22:30-00:00: PUNNANY MASSIF
00:00-03:00: Dora, Bricklake
Disznótoros helyszín
10:00: Disznóvágás bemutató, Csabai Kolbászklub
13:00: Disznóvágás bemutató, Érd vendégváros
Szabadtéri színpad
10:30: Garázanka zenekar
11:00: Hódmezővásárhelyi Helyőrségi Katona Zenekar
12:00: MH 1. Honvéd Tűzszerés és Hadihajós Ezred – kutyás és robot bemutató
13:00: Waste of Skin
14:00: Didgeridoo
14:30: Dolce Dance
15:00: A Csabai Kolbászklub tombolasorsolása
16:00: Men@Trend
17:00: Dolce Dance
18:00: Csaba Big Band
18:50: Zárás
Gourmet Bistro VIP sátor
18:00-22:00: Acoustic Planet
22:00-02:00: KORDA GYÖRGY ÉS BALÁZS KLÁRI - élő koncert és póker party
02:00-03:30: Dandee, Dj Hlasznyik
Október 22. vasárnap (családi nap, 50% hurka-kolbász-cigánka kedvezmény)
Mokry Sámuel Sátor
09:00-18:00: Bibuczi zenekar - Krajcsó Pál emlékverseny, nagypapák-unokák versenye
14:00-15:00: JOLLY & SUZY
16:00-16:30: Krajcsó Pál gyúróverseny eredményhirdetése
18:00-19:30: HONEYBEAST
20:00-22:00: BUDAPEST BÁR ÉS VENDÉGEI - Rutkai Bori, Németh Juci, Kiss Tibor, Mező Misi, Szűcs Krisztián
Csarnok
10:00-18:00: Bábika Játszóház - kézműves foglalkozás, népi játszótér és babajátszó, közlekedési élményprogramok (Tóbiás és Balambér)
11:00: Levente Péter - Varázsóra zenés gyermekműsora
14:00: Napsugár Bábszínház
15:00: Tücsök Peti és Hangya Levi
Munkácsy sátor
08:00-16:00: Silver zenekar
16:30-17:30: BISZTRO BALESET BAND
18:00-20:00: WELLHELLO
Disznótoros helyszín
11:00-13:00: Disznóvágás bemutató, „Csabai családi disznóvágás”
Szabadtéri színpad
09:00-13:00: Töltött Káposzta-főzőverseny
09:00-16:00: Parno Graszt
15:00: A Csabai Kolbászklub tombolasorsolása
16:00: Töltött Káposzta-főző verseny eredményhirdetése
16:30: Zárás
dr. Kovács T. Lóránt
További Gastro hírek
II. Árpád Párlat Koktélversenyre
2024.03.04.
Közel tízezer liter sörrel készül az Indoor Sörfesztivál
2024.02.23. 17:00 - 2024.02.24. 23:59
Valentin-nap a Matild Palotában
2024.02.08.
Kocsonya piknik Vácrátóron
2024.01.20. 13:00 - 2024.01.20. 18:00